IV Mazowieckie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Garwolinie

W dniach 08-10 maja 2024 roku w Garwolinie odbywają się IV Mazowieckie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym organizowane przez SP ZOZ w Garwolinie. Mistrzostwa te są eliminacją do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się na terenie powiatu zawierciańskiego we wrześniu, a ich organizatorem będzie Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu.

Wśród zespołów startujących, nie mogło zabraknąć zespołu reprezentującego Ratownictwo Medyczne w Żywcu sp. z o.o. Zespół ten, reprezentują ratownicy medyczni: Szymon Hura i Łukasz Łoboz, którzy na co dzień dyżurują w zespole ratownictwa medycznego w Jeleśni (jedno z miejsc stacjonowania Ratownictwa Medycznego w Żywcu sp. z o.o). 

IV Mazowieckie Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym są pierwszymi mistrzostwami po zmianie regulaminu. Od tych mistrzostw oraz na kolejnych zespoły uczestniczące jako zespoły podstawowe muszą być w składzie dwuosobowym. Zmiana ta stawia przed organizatorami oraz zespołami uczestniczącymi nowe wyzwania. Wcześniej zespoły uczestniczące występowały w składach 3-osobowych.

Obecnie nasz zespół jest po dwóch zadaniach. Były to specjalnie przygotowane zadania dla osoby kierującej pojazdem uprzywilejowanym. W zadaniach tych sprawdzano wiedzę z Kodeksu Ruchu Drogowego oraz umiejętności techniczne z kierowania ambulansem. Kolejne zadania rozpoczynają się od godzin nocnych.

Życzymy powodzenia naszym reprezentantom i mocno trzymamy kciuki.

 

 

Narzędzia dostępności