Ratownictwo Medyczne w Żywcu sp. z o.o od kilku lat na stałe wpisało się w ranking pogotowi ratunkowych uczestniczących w Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. Organizowane zawody to nie tylko rywalizacja dla osób uczestniczących, ale przede wszystkim niezwykła okazja dla naszego personelu medycznego do doskonalenia umiejętności ratowania zdrowia i życia. Celem mistrzostw jest sprawdzenie i podniesienie znajomości standardów postępowania medycznego, umiejętności prowadzenia i koordynacji akcji ratowniczych. W trakcie tego wyjątkowego czasu pasja do pomagania innym łączy się z duchem rywalizacji. Tu zawsze jest szansa, by zmierzyć się z najlepszymi, wymienić doświadczenia i czerpać inspiracje od innych kolegów z Polski czy innych krajów. 

Zawody tego typu są rozgrywane cyklicznie od kilkunastu lat. Reprezentacja Ratownictwa Medycznego w Żywcu sp. z o.o może pochwalić się wysokimi osiągnięciami. Dowodem na wysoki poziom działań ratowniczych zaprezentowany przez zespół reprezentujący Ratownictwa Medycznego w Żywcu sp. z o.o są liczne zebrane nagrody oraz wyróżnienia.

Podczas trwania XVIII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym, odbywających się w Szczyrku (09-11.01.2024) Ratownictwo Medyczne w Żywcu zajęło I miejsce w klasyfikacji generalnej.
Oprócz tego nasz zespół zajął: I miejsce na zadaniu „Oj Maluśki..." za co otrzymali puchar Prezydenta Bielska-Białej. 

 

Przed powstaniem Spółki Ratownictwo Medyczne w Żywcu sp. z o.o na terenie powiatu żywieckiego funkcjonowało Żywieckie Pogotowie Ratunkowe. Żywieckie Pogotowie Ratunkowe dwukrotnie brało udział w Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, w których zaprezentowało również bardzo wysoki poziom udzielania medycznych świadczeń ratowniczych oraz profesjonalizm.

Podczas trwania X Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym, odbywających się w Bielsku-Białej (27-30.01.2015) Żywieckie Pogotowie Ratunkowe zajęło II miejsce w klasyfikacji generalnej
Oprócz tego nasza reprezentacja zajęła:
I miejsce na zadaniu „FIESTA” oraz
I miejsce na zadaniu sprawnościowym „MMM”

Również podczas IX Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym odbywających się w Szczyrku (28-30.01.2014) reprezentacja Żywieckiego Pogotowia Ratunkowego zajęła bardzo wysokie miejsce

III miejsce w klasyfikacji generalnej Pomimo zajęcia III miejsca w klasyfikacji generalnej reprezentacja Żywieckiego Pogotowia Ratunkowego zajęła:
I miejsce w kategorii: Najlepsza Załoga Śląska - Puchar Wojewody Śląskiego dla Najlepszego Zespołu Ratownictwa Medycznego Województwa Śląskiego
I miejsce w klasyfikacji zadania „Zapałki” rozegranego na terenie Fabryki Zapałek Czechowice S.A.
oraz otrzymała Puchar od Prezydenta Miasta Bielska-Białej – Jacka Krywulta

Narzędzia dostępności